Kontakta oss

Besöksadress
Torget 1, 673 32 Charlottenberg

Postadress
Box 66, 673 22 Charlottenberg

Telefon Medborgarkontoret
+46 (0)571-281 00

Fax Medborgarkontoret
+46 (0)571-281 03

Fax Vård och stöd
+46 (0)571-281 64

Medborgarkontoret öppettider
mån-fre 8.00-16.00

 

 

 

Eda GymnasieskolaSkriv ut

 

elev på eda gymnasieskola







Gymnasieutbildningar:

  • Hotell- och  turismprogrammet

  • Restaurang- och livsmedelsprogrammet

  • Industritekniska programmet

  • Introduktionsprogrammet

Vuxenutbildningar:

  • Vuxenutbildning på grundskole- och gymnasienivå
  • Restaurangutbildning
  • Industriutbildning Svets- och CNC
  • Svenska för invandrare (SFI)
  • Vård och omsorgsutbildning (i samarbete med Vårdkompetens i Värmland AB)


Sidansvarig: Ulrika Gramen
Mer information

Sjukanmälan tel: 0571-283 04


Eda Gymnasieskola
Torget

Box 30
670 40 Åmotfors
Tel: 0571-283 02

Eda Gymnasieskola på
facebook


Loella Asplund

Rektor

Tel: 0571-283 02

Mob: 070-174 84 07

Loella.Asplund@eda.se


Marita Forslund

Administratör

Gymnasieskolan Mån-tis

Tel: 0571-283 01

Marita.Forslund@eda.se


Maria Hammargren

Administratör

Gymnasieskolan Fredag

Tel: 0571-283 01

Maria.Hammargren@eda.se


Ulrika Gramén

Administratör

SFI och Vuxenutbildningen

Tel: 0571-283 04

Mob: 072-529 18 99

Ulrika.Gramen@eda.se


Hanna Grinde

Studie- och yrkesvägledare

Telefontid: Tisdag och onsdag kl.8.30-9.30, fredag kl. 12-13

Mob: 072-541 75 22

Hanna.Grinde@eda.se


Amanda Kristiansson

Kurator

Mob: 070-191 21 66

Amanda.Kristiansson@eda.se


Liv-Marie Larsson-Tinggard

Skolsköterska 

Onsdag och torsdag

072-733 16 77

Liv-Marie.Larsson-Tinggard@eda.se





Mina favoriter
Spara sidan som favorit